Yangında Mücadelede Ünlü İsimler de Yer Alıyor

Yorum ekle
4 dk. Oku

Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri, Türkiye’nin birçok noktasında devam eden yangında mağdur olanlar için kolları sıvadı. Kimisi ihtiyaç malzemelerini yerine ulaştırırken kimisi de sosyal medya hesaplarından gerekli eksiklikleri duyurarak listeleri tamamladı.

Tüm Türkiye gibi üzüntüyü derinden yaşayan televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri de felakette mağdur olan insanlar için ihtiyaç listesi hazırlayıp, yangın söndürme faaliyetlerine katıldı. 

- Reklam -

İşte seferberlik ilan eden o ünlü isimler:

Mustafa Sandal İbrahim Çelikkol’a Seslendi.

Mustafa Sandal’dan Dostuna: “Helal Olsun Sana!”

Ören’deki termik santrale doğru ilerleyen yangına müdahale edenler arasında ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol da vardı. Hortumu sırtına alan Çelikkol’un boyunu aşan alevlerle mücadele ettiği o anlar objektiflere yansıdı

Bu anları Mustafa Sandal, sosyal medyada paylaştı. Dostuna “Helal olsun sana İbrahim!” diye seslenen ünlü şarkıcı, “Göcek’teyim ve yollar kapalı, olay yerine ulaşma şansım yok. Canım kardeşlerim Onur Yılmaz ve İbrahim Çelikkol Marmaris’te yangın yerinde gönüllü olarak çalışıyor. Yangın, termik santrale yaklaşmış ve durumun ciddi olduğunu belirtiyorlar. Yetkililerden acil olarak olaya el koymalarını rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yangın Söndürme Çalışmalarında

Oyuncu Furkan Kızılay, orman yangınlarına duyarsız kalmadı. Üç gün önce tatil yaptığı bölgenin yandığını gören Kızılay, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’dan gelerek, söndürme çalışmalarına katıldı.

Ünlü oyuncu, “Esas işi burada yangınla mücadele ekipleri yapıyor. Biz onlara burada destek oluyoruz. Elimizden geldiği kadar onların verdiği direktifler neticesinde onlara yardımcı olmaya çalışacağız gün boyunca. İki, üç gün buradayız. Elimizden geldiğince destek olacağız.” dedi.

Koli Taşıdı

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, Türkiye’nin birçok noktasında devam eden orman yangınlarında mağdur olan insanlar ve söndürme faaliyetlerinde çalışan ekipler için harekete geçti. İhtiyaç malzemelerini arkadaşlarıyla birlikte bölgeye ulaştıran Esmersoy, sırtında koli taşıdı.

Yangın Bölgesine Gitti

Oyuncu Pamir Pekin, Muğla’da devam eden yangın söndürme faaliyetlerine katıldı. Pekin, yangın bölgesinde yaşadıklarını takipçileriyle paylaştı.

- Advertisement -

“Malzemeler Köyümüze Ulaştı.”

Usta sanatçı Yılmaz Erdoğan da yangın nedeniyle mağdur olan insanlar için harekete geçti. Gerekli ihtiyaç malzemeleri Köyceğiz halkına ulaştıran Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlk günden beri yaptığımız yardım çalışmalarına bugün çok büyük bir destek geldi. Berfu-Eser Yenenler, Ezgi Mola ve Mustafa Aksakallı’nın önderliğinde Çeşme halkının desteğiyle ve birçok firmanın katılımıyla toplanan malzemeler köyümüze ulaştı. Emeği geçen tüm kardeşlerimize, Köyceğiz halkı adına şükranlarımızı sunarız.” ifadelerini kullandı.

Helikopter Çağrısına Cevap Geldi

Marmaris’te evi olan ve bölgedeki yangını Instagram’da paylaşıp yardım isteyen Şahan Gökbakar’ın çağrısı da yanıt buldu. Bölgeye yangın söndürme helikopteri gönderildi. Turgut Şelalesi’nden yayın yapan komedyen, “Şu an 3 helikopter geldi. Kontrole alınacak inşallah. Çok teşekkürler sesimizi duyan yetkililere” diye konuştu.

Destek Ziyaretine Geldi

Antalya Manavgat orman yangını sonrası bölgeye kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile yardım götüren şarkıcı Haluk Levent, Gamze Özçelik’le buluştu. Kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile çalışmalara destek veren Özçelik, Levent’e görüşmelerinden bir kareyi Instagram hesabından yayınladı. Ünlü şarkıcı da eski oyuncuya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

- Advertisement -

“Hakkınız Ödenmez!”

Şarkıcı Hadise, orman yangınlarıyla mücadele eden itfaiyecilerin fotoğrafını, “Hakkınız ödenmez” sözleriyle paylaştı.

“Destekler İçin Teşekkür Ederim.”

Şarkıcı İdo Tatlıses de sevgilisi Yasemin Şefkatli ile birlikte soluğu Bodrum’da aldı. Topladığı ihtiyaç malzemelerini yerine ulaştıran Tatlıses, sosyal medya hesabından destek veren herkese teşekkür etti.

Kolilerin Başına Geçti

Şarkıcı Cansu Kurtçu da Çeşme’deki bir mekanda Marmaris’e gönderilecek malzemelerin hazırlanmasında görev aldı. Sosyal medya hesabından o anları paylaşan Kurtçu, kolileme işlerine yardım etti.

Yorum Yap