Yabancılar Fethiye’yi Türkler Bodrum’u Tercih Ediyor

Yorum ekle
1 dk. Oku

Medya Takip Merkezi (MTM) yerli ve yabancı medyada en çok konuşulan Türk turizminin gözbebeği tatil beldelerini araştırdı. Araştırma sonucuna göre; Türkler Bodrum ’u yabancılar ise Fethiye’yi tercih ediyor.

Turizm Bakanlığı’ndan alınan resmi verilere göre; 2020 yılında Türkiye’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının, 15,9 milyon olduğu görülürken (12,7 milyon yabancı, 3,2 milyon yerli) bu rakamın 2019 yılına göre yüzde 69,14 oranında azaldı.

- Reklam -

2020 yılının ilk 4 ayında 4.2 milyon olan yabancı turist sayısı 2021’in aynı döneminde 2.7 milyona gerilemesine rağmen beklentiler gidişatın daha iyi olacağı yönünde. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ise bu yıl turist beklentisinin 20 milyonun üzerinde olduğunu belirterek sektördeki hareketliliğe dikkat çekti.

Fethiye Tatil Beldesi

Turizm sektöründe beklenen yoğunluk sonrası, Türkiye’deki popüler tatil beldeleri de gündemdeki yerini aldı. Tatil tercihinde önemli bir kaynak olarak kullanılan medyada en çok konuşulan tatil beldeleri yapılan araştırmada belli oldu.

Yorum Yap