Ünlü İsimlerin Destekleri Devam Ediyor

Yorum ekle
3 dk. Oku

“Konser Gelirlerini İhtiyaç Sahiplerine Ulaştıracağız.”

Popçu Edis, dün Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde sahneye çıktı. Konser öncesi Instagram’dan duyuru yapan şarkıcı, “Harbiye konserimizin gelirini AHBAP aracılığıyla tüm illerimizde yangınlarda zarar gören ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Hepimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç Listesi Hazırladı

Şarkıcı Zeynep Bastık, Çeşme’den Marmaris’e gidecek olan yardım kamyonu için Instagram hesabından çağrıda bulundu. Gerekli ihtiyaç malzemelerin temin edilmesi konusunda paylaşımlar yapan Bastık, ardından Köyceğiz’de zor durumda olan insanlar için de listesi yayınladı.

- Reklam -

25 Bin TL’lik Bağış Yaptı

Popçu Demet Akalın, ünlü dostlarından da bağış talebinde bulundu. Akalın’ın yardım çağrısına yıllardır bir dargın bir barışık olduğu meslektaşı Hande Yener, kayıtsız kalmadı. Demet Akalın, daha önce Yener’in bağışını sosyal medya hesabından, “Kraliçe Bodrum Belediyesi’ne 25 bin liralık bağış yaptı.” notuyla duyurdu.

Diğer Dostlarımızı Unutmadı

Şarkıcı Merve Özbey de yangın bölgelerinde gerekli malzemelerin listesini Instagram hesabında yayınladı. Su, yanık kremi, maske, sabun, battaniye gibi birçok ihtiyaç malzemesini sıralayan Özbey, hayvanları da unutmadı. Ünlü şarkıcı, “Yangından kurtarılan canlarımız için de çok fazla mama ihtiyacımız var.” dedi.

Tır Desteğinde Bulundu

Selin Ciğerci, yangın bölgelerine gereken ihtiyaç malzemelerini TIR’la gönderdi. Ciğerci, sosyal medya hesabından yayınladığı bu kareye “Power bank, pil, soğutucu, yangın tüpü ve birçok ihtiyaç malzemesi hızlı bir şekilde yerleştiriliyor, yola çıkacak. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ama o insanların yaralarını hep beraber saracağız.” notunu düştü.

“Elimden Geleni Yapmaya Çalışıyorum.”

CZN Burak adıyla tanınan işletmeci Burak Özdemir, Antalya’daki yangın söndürme çalışmalarına dahil oldu. İtfaiye ekiplerine yardım eden Özdemir, dumandan zehirlenip fenalaştı. Yapılan müdahalelerin ardından Burak Özdemir, sağlığına kavuştu. Bir grup tarafından şov yapmakla suçlanan CZN Burak, kendisini eleştirenlere, “Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Her zaman da devam edeceğim.” yanıtını verdi.

“Yangın Tüplerini İlettik.”

Diyetisyen ve yaşam koçu Şeyda Coşkun, Bodrum’a ihtiyaç malzemeleri taşıyan ünlü isimler arasındaydı. Yangın mağdurlarına destek olmaya giden Coşkun, bu kareyi, “Yangın tüpleri ilettik. Elimizden ne gelirse, sonuna kadar…” notuyla yayınladı.

“180 Vatandaşımızı Tahliye Ettik.”

Bodrum’daki yangın bölgesine botla giden sunucu Ece Erken, orada zor durumda olan halka destek verdi. İnsanların botlarla tahliye edilmesine yardımcı olan Erken, “Elimden sadece botumuzla tahliye edebildiğimiz kadar insanı kurtarmak için geldik. Kaptanımızla 180 vatandaşımızı tahliye ettik” dedi.

“4’üncü Tırımız da Yola Çıktı”

Yasemin Özilhan, yangın bölgelerine soğutucu TIR yardımında bulundu. Özilhan, “4’üncü soğutucu TIR’ımız yangın bölgelerine doğru bugün yola çıktı.” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

Yorum Yap