Şiddet İçerikli Rap Alarmı!

Yorum ekle
1 dk. Oku

Son dönemde özellikle Rap tarzda müzik yapan sanatçıların şarkılarında yer verdiği küfürler dikkat çekiyor. Özellikle dijital mecralarda revaçta olan Rap müzik, küçük yaştaki çocuklar için tehlike oluşturuyor.

Rap müziğin sokağı ve isyanı temsil ettiği yönünde bir algı var fakat küfür ve şiddete yer veren Rap şarkılar, özellikle çocuk dinleyiciler için bir risk oluşturuyor. Khontkar, Killa Hakan, Ezhel gibi pek çok Rapçi şarkısında küfür ve şiddet içerikli sözlere yer verebiliyor. Her ne kadar Rap müzik yeraltı (underground) kültürünü temsil etse de bu tip içeriklere çocukların da rahatlıkla ulaşabildiği düşünüldüğünde yetkililerin konuya el atması gerektiği gerçeği bir kez daha ortaya çıkıyor.

- Reklam -

Örneğin en son Ezhel, Instagram hikayesinden paylaştığı protest freestyle performansında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a küfretme cüretinde bile bulunmuştu. Daha önce Killa Hakan kliplerinde ve şarkılarında “Arabanı tararım”, “Çift silahla tararım” gibi şiddet içerikli ifadelere yer vermişti. Khontkar ise en son “Sürtüğe Bak” adlı şarkısında kadınları aşağılayıcı ifadeler kullanmıştı.

Yorum Yap