Serenay Sarıkaya’ya Mahkemeden Güzel Haber Geldi

Yorum ekle
2 dk. Oku

Mahkemeden Serenay Sarıkaya’ya güzel haber! Tazminat davası sonuçlandı… Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, sunucu Pınar Ergüner’in bir televizyon kanalında kendisi hakkında sarf ettiği sözlerin ardından dava açmıştı. Kişilik haklarına saldırıda bulundukları gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat dava açan Serenay Sarıkaya’ya mahkemeden güzel haber geldi. ‘Serenay, evli bir kulüp başkanından hamile mi?’ diyen program sunucusu Pınar Ergüner’in kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle oyuncu Serenay Sarıkaya’ya 10 bin lira tazminat ödemesine karar verildi.

Detaylar…

- Reklam -

8 Temmuz 2019 tarihinde bir televizyon programında altyazı olarak “Serenay Sarıkaya hamile mi?” başlıklı bir haberi yayınlanmıştı.

Haberin ardından programın sunucusu ve moderatörü Pınar Ergüner, “Öyle bir şey iddia edeceğiz ki kimileri yalanlayacak” diyerek Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile birlikte olduğunu ve ondan hamile kaldığı iddia edilmişti.

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya ise hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu ifade ederek sunucu Pınar Ergüner’e ve televizyon kanalına açtığı tazminat davası açmıştı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran ünlü oyuncu dilekçesinde, “Beyaz Magazin” isimli programda altyazı olarak “Serenay Sarıkaya hamile mi” başlıklı bir haberin yayınlandığını belirtilerek şu ifadelere yer verilmişti:

“Haberin ardından programın sunucusu ve moderatörü Pınar Ergüner, ‘Öyle bir şey iddia edeceğiz ki kimileri yalanlayacak’ diyerek Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile birlikte olduğunu ve ondan hamile kaldığını, kulüp başkanının çocuğu aldırmak istediği, Sarıkaya’nın çocuğu aldırmak istemediği, çocuğu aldırmazsa rezil olacağı, doktora aldırması için para teklif edildiği gibi gerçek dışı, iftira niteliğinde bir haber yayımlanmıştır.”

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya’nın şeref ve onuruna ağır saldırı niteliğinde yorumlar yapıldığı kaydedilen dilekçeye şöyle devam edilmişti: “Haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır.

Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile hiçbir zaman bir ilişkisi olmadığı gibi hamile de kalmamıştır. İlişkisi olmayan birisinden hamile kalması mümkün değildir”

- Advertisement -

Serenay Sarıkaya adına 50 bin liralık tazminat talebinde bulunulmuştu.

Mahkeme Kararını Verdi

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada karar çıktı. Mahkeme, Sarıkaya’nın tazminat talebini kısmen kabul ederek Pınar Ergüner ve televizyon kanalının 10 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Yorum Yap