Milan Moda Haftası: Fendi İlkbahar/Yaz 2022 Defilesi

Yorum ekle
1 dk. Oku

İki karantina arasında Fendi’nin sanat yönetmeni olarak atanan ve ilk koleksiyonlarını dijital ortamda sunmak zorunda kalan Kim Jones, ilk canlı şovunu dün Milan Moda Haftası kapsamında gerçekleştirdi.

Fendi efsanesi Karl Lagerfeld’in de arkadaşı olan Antonio Lopez’in, 70’lerde New York’un gerilemesini ve ihtişamını somutlaştıran eserleri, Kim Jones’un hayali Studio 54 ortamını yaratması için esin kaynağı oldu. Jones, yeni jenerasyonu Lopez’in stiliyle tanıştırmak istedi. Çalışmalarını jakar elbiseler ve gömleklere uyguladı, çantalar ve tokalarda yeniden yorumladı.

- Reklam -

Koleksiyonun yıldızı takım elbiselerdi. Ancak bu takımlar, ofisten çıkıp gece hayatına girecek kadar güçlü ve göz alıcı bir işçiliğe sahip. Pandemi sonrası hissettiğimiz şıklık ihtiyacımızı gece elbiseleri kadar keskin bir değişiklik yapmadan karşılıyor.

Koleksiyonun bir diğer starı kürklü kabanlar ve kürklü ayakkabılar da Studio 54’ü ziyaret eden rock starlarının ve modaya yön veren süper modellerin izini taşıyor.

Kim Jones, “Benim Fendi’m çok kuşaklı; kendisini iyi hissetmek isteyen bütün kadınlar için. Lopez’in kadın imajıyla güçlendirilen Fendi kadını, kendi kendini yaratan bir kadın.” diyor; Studio 54 dans pistinin yıldızları ile Fendi’de yarattığı müşteri tabanı arasında bir paralellik çiziyor.

Yorum Yap