Fondöten Sürme Stratejileri

Yorum ekle
2 dk. Oku

Kusursuz bir cilt görünümü için fondötenin cilde doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Fondöten cilt kusurlarını, sivilceleri, cilt lekelerini ve renk tonu eşitsizliklerini kapatmakta kullanılır.

- Reklam -

Eşit ve düzgün dağılmayan fondöten cildin daha yaşlı ve kötü görünmesine neden olabilir. Güzel bir görünüm için fondöteni cildinize uygularken aşağıda belirteceğimiz püf noktalara dikkat etmenizi öneririz.

Temiz bir cilde uygulanan makyaj kendini daha güzel belli eder, bu yüzden makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi güzelce yıkamalı, vaktiniz varsa önce peeling daha sonra maske kullanarak cildinizi yenileme işlemi yapmalı, sonra nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemlendirici üzerine sürülen fondöten ciltte kusursuz ve eşit bir şekilde dağılır. Ayrıca fondötenin ciltte daha uzun süre kalmasına da yardımcı olur.

Cildinize fondöteni uygularken mutlaka bir makyaj fırçası ya da makyaj süngeri kullanmalısınız ve bunların temizliğine büyük önem göstermelisiniz. Her makyajdan sonra mutlaka fırça ya da süngeri temizlemelisiniz.

Fondöteni cildinize ince bir tabaka halinde sürmeye özen göstermelisiniz. Fakat göz kapaklarınıza ve göz altınıza fondöten sürmemelisiniz. Bu bölgeler çok hassas olduğu için erken yaşta kırışıklık oluşmasına neden olabilir. Unutulmamalıdır fondöten sadece yüze sürülmez, kullandığınız fondöteni boynunuza da uygulamalısınız. Bu sayede yüzünüz ile boynunuz arasında keskin bir renk farklılığı olmayacaktır.

Cildinize fondöteni uyguladıktan sonra bir süre beklemenizi öneririz. Cildiniz fondöteni yeterince emdikten sonra allığınızı, rujunuzu, farınızı ve diğer kozmetik ürünlerini cildinize uygulayabilirsiniz. Bir süre bekledikten cildin üzerine yapılan makyajın çok daha güzel bir sonuç verdiğini göreceksiniz.

Yorum Yap