EsnafCoin Piyasaya Çıktı!

Yorum ekle
1 dk. Oku

Esnafları bir çatı altında bir araya getirerek e-ticaret üzerinden kazanç sağlamasını ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yerine getirmesini amaçlayan Esnafcoin piyasaya çıktı.

Ülkemizde aracı kurumların kripto para platformları ile ilişkisi yasaklanmasına rağmen ilginç projeler gelmeye devam ediyor. OMLira projesi Yemeksepeti ile rakip olmak için başladığı hayatına ne yazık ki kendi e-ticaret ekosistemi ve borsasını kurma planıyla devam ediyor. Şimdi de Esnafcoin piyasada.

- Reklam -

Esnafcoin nedir?

ESNF sembolüyle Pancake merkeziyetsiz borsa üzerinde satışa başlayan Esnafcointoplamda 1.6 milyar arza sahip. Projenin amacı esnafları yeni nesil kooperatif anlayışıyla bir e-ticaret platformu altında birleştirmek.

Esnaflar satışlarını ESNF ile yaparken komisyon keserek ekstra bir kar sağlayacak. ESNF deflasyonist yani azalan bir sistemde çalışıyor. Alım ve satım esnasında belirli bir yüzdeyi kesiyor. Bu yüzde havuza aktarılarak coin yakımı için ayrıca her ayın ilk haftası on esnaf üyenin giderlerini karşılamak için kullanılıyor. 

Henüz yolun başında olan Esnafcoin sadece 600 bin dolarlık bir pazar değerine sahip. Söz verdiği gibi bir e-ticaret platformu ve esnaf dayanışması oluşturabilirse iyi bir yere sahip olacaktır.

Yorum Yap