Emekli Bayram İkramiyeleri Hakkında Yeni Gelişme! Zam Yapılacak Mı, Ödemeler Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

Yorum ekle
1 dk. Oku

Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri hakkında yeni gelişmeler yaşandığı iddia edildi. Buna göre yasal düzenleme yapılarak bayram ikramiyeleri arttırılacak. İşte yaşanan son gelişmeler…

Türkiye’de emekli vatandaşlara her bayram öncesinde verilen bayram ikramiyelerine dair tartışmalar yaşanıyor. 2022 Ramazan Bayramı için emeklilere verilecek olan bayram ikramiyelerinin zamlı olup olmayacağı merak ediliyor. Son yapılan kabine toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekli bayram ikramiyeleri için zam kararı açıklaması bekleniyordu. Ancak bu açıklama gelmeyince emekli bayram ikramiyelerine zam yapılmasının rafa kaldırıldığı düşünüldü.

- Reklam -

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ HAKKINDA SON GELİŞMELER

CNN Türk tarafından verilen bilgilere göre emekli bayram ikramiyeleri konusunda yeni bir gelişme yaşanıyor. Buna göre TBMM’de torba yasaya emekli bayram ikramiyelerine yönelik zam yapılmasına dair düzenleme eklenecek. Bu düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri enflasyon oranında arttırılmasına karar verilecek. Bundan sonra da her yıl emekli bayram ikramiyeleri enflasyona göre zamlanarak tartışmalar kapanacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Emekli bayram ikramiyesi için ne kadar zam yapılacağı merak konusu oldu. Eğer enflasyon oranında zam yapılacaksa emekli bayram ikramiyelerine 2021 yılı enflasyonu olan yüzde 36,08 oranında zam yapılacak. Bu şekilde emekli bayram ikramiyeleri de 1.100 TL’den 1.500 TL’ye yükseltilmiş olacak. Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı’ndan emeklilere toplam 3.000 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılmış olacak.

Yorum Yap