Elon Musk Bu Kez De MarsCoin Dedi

Yorum ekle
2 dk. Oku

Elon Musk, 16 Şubat’ta yine bir gönderisiyle piyasayı karıştırdı. Haberlere göre, Tesla CEO’sunun MarsCoin gönderisinin ardından gerçekten de bir MarsCoin olduğu ortaya çıktı ve kripto para, eşi benzeri görülmemiş bir fırlama yaşadı.

Dünyanın en zengin milyarderlerinden Musk, kendisine bir ElonCoin oluşturmasını öneren gönderiyi “Yalnızca gerekirse” diyerek yanıtlamıştı. 

- Reklam -

Kripto borsa Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Musk’ın bu gönderisini “Bu gerekli. Belki adını da MarsCoin koyarsın?” diyerek esprili bir şekilde yanıtlamıştı.

Musk’ın bir sonraki gönderisi ise kripto topluluğunda daha önce görülmemiş bir olayı tetikledi.

Bu gönderinin ardından gerçekten de bir MarsCoin olduğu ortaya çıktı. 1998 yılında kurulan, Mars’ın keşfedilmesini ve gezegene yerleşmeyi hedefleyen bir kuruluş olan Mars Topluluğu tarafından oluşturulan MarsCoin (MARS), bu olayın ardından yalnızca birkaç saat içerisinde yüzde 1.000’den fazla fırlayarak 0,08 dolardan 2,50 dolara yükseldi.

Hemen ardından büyük bir dalgalanma göstermeye başlayan MARS, haber yayın saati itibarıyla 0,45 dolara geriledi.

CoinMarketCap, MarsCoin’in sayfasında “Lütfen bu projenin Elon Musk ile ilişkili olmadığını göz önünde bulundurun” notunu düştü.

Mars Topluluğu tarafından oluşturulan MarsCoin, projenin resmi internet sitesinde şöyle tanımlanıyor:

“Bitcoin’in Litecoin fork’undan oluşturulan MarsCoin, Mars’a yerleşmeyi ve insanları Dünya’dan taşımayı hedefleyen uzayla ilgili diğer projeleri desteklemeyi amaçlamaktadır.”

- Advertisement -

Elon Musk, kripto topluluğunda büyük bir etkiye sahip olmasıyla biliniyor. Tesla CEO’sunun Twitter biyografisine “Bitcoin” sözcüğünü eklemesi bile kripto paranın yüzde 20 fırlamasına yetmişti.

Musk, Dogecoin ile ilgili gönderileriyle de kripto paranın fiyatını sık sık etkiliyor.

Yorum Yap