Disney’den Emma Watson’lı Atatürk Dizisi!

Yorum ekle
2 dk. Oku

Disney Plus Türkiye’deki yayın hayatına başlamadan önce iddialı yapımlar ile adından sıkça söz ettiriyor.

Songül Öden, Disney Plus’ın Atatürk konulu dizisinde Zübeyde Hanım’a hayat verecek. Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olduğu yapımda Emma Watson da kadrodaki isimlerden birisi.

- Reklam -

Songül Öden, Disney Plus tarafından geliştirilen ve çokuluslu bir kadroya sahip olacağı söylenen Atatürk dizisinin ekibine katıldı. 43 yaşındaki aktris, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a hayat verecek. Yapımda Emma Watson ve Hans Zimmer gibi dünya çapında marka olmuş isimler de yer alıyor.

Disney Plus Türkiye’deki yayın hayatına başlamadan önce iddialı yapımlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Bunlar arasında en çok öne çıkan ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü konu alan dizileri oldu. Çukur’un yıldızı Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olduğu dizi, geçen günlerde kadrosuna Harry Potter serisinin dünyaca ünlü oyuncusu Emma Watson’ı katmıştı.

Gelen haberlerden bazıları ise dizinin müziklerinin The Lion King ve Dune: Part One ile Oscar ödülüne layık görülen Hans Zimmer tarafından geliştirilecek olmasıydı. Şimdiyse yapımın kadrosundan çok özel bir karakter için yeni gelişmeler var.

6 bölüm sürmesi beklenen dizi 7. Koğuştaki Mucize’nin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin tarafından çekilecek. Dizinin yapımcılığı ise Kulüp, Aziz, Son Yaz, Hakan: Muhafız, İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin ve Tatlı Küçük Yalancılar gibi işlerin arkasındaki 03 Medya’ya ait.

Disney Plus Türkiye’de 14 Haziran 2022tarihinde yayına başlayacak. Atatürk dizisinin ise Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Peki siz bu oyuncu kadrosu ve dizi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın 🙂

Yorum Yap