Büyükşehir’den Sanal Sergi

Yorum ekle
1 dk. Oku
sanal sanat sergisi

Başkent’te birçok kültür ve sanat etkinliği ertelenirken, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yıl sürecini evlerinde geçiren sanatseverler için sanal sergi düzenlendi.

Koronavirüs salgını nedeniyle geçici süreyle kültür ve sanat etkinliklerine ara veren Büyükşehir Belediyesi, “Savaştan Dostluğa Uzananların Hikayesi” konulu Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği üyesi sanatçıların eserlerinin yer aldığı sanal sergiyi resmi internet sayfasında sanatseverlerle buluşturdu.

- Reklam -
Sanal Sanat Sergisi

“Savaştan Dostluğa Uzananların Hikayesi” başlıklı Çanakkale Savaşı’nı anlatan sanal sergi, Büyükşehir Belediyesinin internet adresinde sergilenmeye başladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği’nin iş birliğiyle hazırlanan sergide 31 eser yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi, elektronik ortama taşıdığı sergiyle bir yandan pandemi sürecinde insanların sanattan mahrum kalmamasını amaçlarken, bir yandan da sanat ve sanatseverler arasında köprü vazifesi görüyor.

“Evdekal ve Sanattakal” sloganı ile hazırlanan Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği’nin 82 üyesine ait eser, Ankara Büyükşehir Belediyesinin “www.ankara.bel.tr” internet adresindeki etkinlikler bölümünde görülebilecek.

Yorum Yap