Bu Yazın Perçem Modası

Yorum ekle
2 dk. Oku
Yüz Şekillerine Göre Perçem

Özellikle geniş alına sahip kişilerin fazlasıyla tercih ettikleri bir saç şekli olan perçemler bu yaz da moda. Büyük, geniş alını kapatan tatlı bir görünüm elde etmemizi sağlayan bu saç şekli geçen yılda da oldukça fazlasıyla modaydı. Hemen hemen her kadına yakışacak bu saç şekli öncesinde denenmeden yapılmamalı. Küçük alına sahip kişilerde oldukça basık bir görünüm sağlayabiliyorken, doğru kullanımda fazlasıyla estetik durabilmektedir.

Perçem her yüz şekline doğru bir şekilde uygulandığında fazlasıyla yakışabilmektedir. Fakat öncelikle yüz şeklinizi tanımanız ve hangi saçların hangi perçem kesiminin yüzünüze uygun olduğunu belirlemelisiniz.

- Reklam -

Perçem yaptırırken yüzünüzün şekline uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer yüz şeklinize uygun bir biçimde yaptırmazsanız bir daha perçem yaptıracağınızı düşünmüyoruz. Her yüz şekline göre bir perçem modeli bulunmaktadır. Şimdi sizlerle bu perçem modellerini yüz şekillerine göre ayıralım ve gösterelim.

Kare Yüz Şekline Sahipseniz

Kare yüz şekline sahip olan bireylerin çene kısımları biraz keskindir. Bu yüzden yüzünüzü keskin, ciddi bir boyuttan çıkarmak için yüzünüzü yumuşatacak bir model seçmelisiniz. Kesiminiz de perçemin iki tarafa da yoğun bir şekilde dağılmasını sağlamaktır. İki tarafa kulaklara kadar uzanan yoğundan seyreğe doğru giden bir kesim sizin için harika olacaktır.

Kare Yüz Şekli

Oval Yüz Şekline Sahipseniz

Perçemin en çok yakıştığı yüz şekli olan oval yüz şeklinde kesim her halükarda oldukça mükemmel. Sevimli bir görünüm istiyorsanız perçemlerinizi kısa alının yarısı kadar tutmanız gerekmektedir. Eğer daha çekici bir görünüm istiyorsanız kaşın çok az altına gelecek şekilde seyrek bir biçimde kullanmanızı öneriyoruz.

Oval Yüz Şekli

Kalp Yüz Şekline Sahipseniz

Alının en geniş olduğu yüz tiplerinden birisi olan kalp şekli yüz tipinde perçeminizi iki tarafa yoğun bir şekilde ayırıp kullanabilirsiniz. Kesimin seyrek olmasından kesinlikle korkmayın. Bu yüz tipine sahip kişilerin çeneleri dar, alınları geniş olduğundan ötürü yüzü hafif bastıracak bir saç şekli olacaktır.

Kalp Yüz Şekli

Yuvarlak Yüz Şekline Sahipseniz

Eğer yüzünüzün şekli yuvarlak bir biçimde ise yüzünüzü daha da yumuşatacak ve yüzünüzün olduğundan daha uzun gösterecek bir perçem modeli seçmelisiniz. Yuvarlak yüz için uygun olan perçem ise kaşınızın biraz daha altına inen uzun kesimdir.

Yuvarlak Yüz Şekli

Yorum Yap