Beyaz Gömlek Nasıl Kullanılır?

Yorum ekle
3 dk. Oku

Beyaz gömlek her ne kadar ofis atmosferine yakıştırılsa da aslında farklı kullanım seçeneklerine sahip olması onu kilit parçalardan biri yapıyor. Eskiden gömleklerin jilet gibi durması gerektiğine dair fikirler modanın kuralsızlık ilkesiyle birlikte değişince artık kusursuz görünümü yakalamak zorunda değiliz. Özellikle buruşuk görünümüne aldırmadan kullanılan oversize beyaz gömlekler gün geçtikçe daha fazla parçayla bir araya gelerek cool bir etki yaratıyor. Aslında bu kısımda ilk yapılması gereken beyaz gömleklere biraz daha yatırım parçası gözüyle bakarak alternatifseçimlere yönelmek.  Fit kesim, oversize ve farklı tasarıma sahip kapsül bir üçlü yaratarak değişik kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Peki beyaz gömlekleri nasıl kullanabiliriz?

@matildadjerf

Overize gömleklerle başlayacak olursak, fazla salaş görünümü iş ortamı için çok uygun olmasa da onun dışında bu stili günün her anında kullanabilirsiniz. Özellikle denim pantolonlarlaiyi bir ikili olan bol gömleklerin gelişi güzel tavrıise görünümünüze ayrı bir hava katacaktır. Bu yüzden giydikten sonra üzerinizde nasıl durduğu ile ilgili çok fazla düşünmeyin. Zarif stilettolarışık bir tamamlayıcı olarak, sneaker ya da botlarınızı ise cool bir etki yakalamak için kullanabilirsiniz.

- Reklam -
@lissyroddyy
@weworewhat

Yine oversize ailesinin bir üyesi olan gömlek elbiseler zaten bir süredir oldukça popüler. Özellikle süveterlerle yakaladığı bu nostaljik etkiyi sizde aynı şekilde kullanabilieceğiniz gibi benzer bir taktik olarak bol kazaklarla ya da Leonie Hanne’nin yaptığı gibi blazer ceketlerle kombinleyebilirsiniz. Bu stili kış mevisimde uzun çizmeler ve militer botlarla kullanabilirken, havalar ısındığında aynı parçaları sneakerlarla bir araya getirebilir hatta kısa renkli çorapları da dahil ederek araya renkli bir detay geçebilirsiniz.

@leoniehanne

Daha üzerinize oturan fit ya da normal kesimli gömlekleri ise kolej havasını yakalamak için kullanabileceğiniz gibi klasik bir şıklık yatarabilirsiniz. Bu tarz stiller kumaş pantolonlarla iyi bir biliktelik oluşturduğu için ofis ortamı dahil her yere uyum sağlayacaktır. Eğer spor şık görünümler size daha uygun geliyorsa tamamlayıcı olarak sneakerlara veya makosenlere yönelebilir, aksesuar kullanımını ön plana çıkartabilirsiniz.

@sarahhalpin
@emitaz

Büyük yakalar, farklı kol detayları, crop tasarımlar derken beyaz gömlekler klasik duruşunun dışında da oldukça fazla seçenek sunuyor. Eğer gömleğinizi yıldız parça yapmak istiyorsanız Caroline Daur‘un stilinden ilham alarak ezber bozan tercihlere yönelebilirsiniz. Büyük yakalar ise gündemdeki trendlerden biri olarak oldukça sevilmişken siz de seçiminnizi ayrıntıların güzelliğinden yana kullanabilir ya da hem rahat hem de sofistike duruşuyla crop gömleklere bir şans verebilirsiniz.

@carodaur
@lateciat
@annabelrosendahl

Son olarak biraz yaz mevsimini hatırlamak adına, beyaz gömleklerinizi zamanı geldiğinde mini eteklerle, kısa şortlarla kullanabileceğiniz gibi kendisini favori plaj kıyafetiniz de yapabilirsiniz.

@hoskelsa

Yorum Yap