ABD’li Ünlü Oyuncu Film Setinde Dehşeti Yaşattı!

Yorum ekle
2 dk. Oku

ABD’li film yıldızı Alec Baldwin, Rust filminin çekimi sırasında görüntü yönetmeninin kazayla ölümüne neden oldu.

ABD’li oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust’ın New Mexico setinde görüntü yönetmenini yanlışlıkla vurup öldürdü, filmin yönetmenini de yaraladı. Akılalmaz olayın ardından sette çekimler durdurulurken, yetkililerden yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşüncesi ağırlık kazandı. Öte yandan ünlü oyuncunun 2017 yılında paylaştığı tweet gündem oldu. Baldwin, o paylaşımında, “Birini yanlışlıkla öldürmek nasıl hissettirir merak ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

- Reklam -

42 yaşındaki kadın yönetmen Halyna Hutchins hayatını kaybederken, 48 yaşındaki filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza ise yaralandı. Hastaneye kaldırılan Souza’nın sağlık durumu hakkında açıklama yapılmadı. 

Polis merkezinden yapılan açıklamada, Baldwin’in istemeden pervaneli silahı ateşleyen kişi olduğu doğrulandı. Ünlü oyuncunun, Hutchins’in trajik ölümünün ardından gözyaşlarına boğulduğu belirtildi.

O Anları Kameralar Kaydetti

ABD polisi olayla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmazken, yetkililer söz konusu durumun kameralar kayıttayken yaşandığını belirtti. Hutchins’i öldüren pervaneli silahın bir şekilde gerçek mermilerle mi yüklü olduğu, yoksa film amaçlı boş kartuşlarda kullanılan barutun namludan bir tür döküntü fırlatıp fırlatmadığı belli değil.

Ünlü oyuncu Baldwin’in elinde kuru sıkı olması gereken silahın, gerçek silah ile değiştirilmiş olabileceği yönündeki iddialar da gündemde. Polis soruşturmanın devam ettiğini ve olayın tüm yönleriyle incelendiğini açıkladı.

Bununla birlikte konu hakkında henüz bir açıklama yapmayan Baldwin’in konuşamayacak kadar perişan olduğu kaydedildi.

Yorum Yap