2020 Kadın Ayakkabı Trendleri

Yorum ekle
2 dk. Oku

2020 ayakkabı trendleri nelerdir? Bu sezona damga vuracak renkler hangileri? Rahatlık mı şıklık mı ön planda olacak? 2020 ayakkabı modası ile karşınızdayız.

En Gözde Ayakkabı Rengi: Mercan

İlk bahar ve yaz aylarının enerjisine uygun, içinizi ısıtan ve kişiye hareket katan mercan rengini ayakkabılarda sıkça göreceğiz. Birbirinden şık tasarımlarıyla ve modelleriyle ilk anda dikkatleri üzerine çeken bu renk, size ayrı bir hava katacak.

- Reklam -

Blok Topuk Ayakkabılar

Blok topuklu ayakkabılar in olurken, sivri topuklu ayakkabılar out oluyor. Yani sivri topuklu ayakkabılar yerini blok topuk ayakkabılara bırakıyor. Rahatlık ve şıklığın bir arada bulunduğu bu ayakkabı modellerini hem günlük hem de davetlerde sıkça görmeyi umut ediyoruz. Özellikle açık alanda verilen davetlerde çimlerin üzerinde topuklu ayakkabı ile yürümek bir hayli zordur. Fakat blok topuk ayakkabılarla çimin üzerinde dahi rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Bu da bu ayakkabı modelini sizler için benzersiz kılıyor.

Sandaletler

Sandaletler her sezon olduğu gibi bu sezonda trendler arasında yer almaya devam ediyor. Rahatlığı seven ve doğallıktan yana olan hanımların bir numaralı tercihi şüphesiz ki sandaletlerdir. Neredeyse her kıyafetle kolaylıkla kombin yapılabilir.

Kare Burun Ayakkabılar

Bu sezon düz taban sandaletlerin yanı sıra topuklu sandaletler de karşımıza çıkıyor. Özellikle topuklu formdaki sandaletler hem şık hem de rahat olduğu için sıcak yaz aylarında özel kıyafetlerle bile kombin yapılabiliyor. Kısacası sandaletler her yerde her kıyafetle istenildiği şekilde kombin yapılıp kullanılabiliyor.

Sıra Dışı Topuklar

Farklı olmayı sevenler bu topuklar tam size göre. Sıradanlıktan uzak, bir o kadar orijinal ve dikkat çekici tasarımlara sahip bu topuklar, ayakkabı trendleri arasında yerini alacak.

Mule Ayakkabı Modelleri

Mule ayakkabıları kapalı terlik veya yarım ayakkabı olarak tanımlayabiliriz. Hatta son yıllarda moda dünyasının en çok konuşulan ayakkabı modelleri arasında yer aldığını da söyleyebiliriz. Geçen sene karşımıza sıkça çıkan bu ayakkabılar, 2020 ilkbahar/yaz ayakkabı koleksiyonlarında da yerini aldı.

Ayakkabıları Etkisi Altına Alan Hayvan Desenleri

Hayvan deseni denilince aklınızda şüphesiz ki ilk olarak leopar ve yılan derileri canlanıyor. Bu iki desenin modası hiç geçmiyor ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda trendler arasında yer almayı başarıyorlar.  

- Advertisement -

Yorum Yap